SPOR

SPORUN OLDUĞU YERDE...

Saran Medya, ülkemizdeki ulusal, kablolu ve yerel televizyon kanallarında yayınlanan spor içeriğinin %50’sinden fazlasının yayın haklarına sahiptir ve bu alanda pazar lideri konumundadır.

Dünyanın spor alanındaki öncü firmalarının Türkiye temsilciliğini yapan Saran Medya, en çok ilgi gören Avrupa liglerinin yanı sıra Brezilya ve Arjantin ligleri gibi dünya futboluna yön veren pekçok ligin de ülkemizdeki yayın haklarını elinde bulundurmaktadır. Saran Medya, İngiltere Premier Lig’in Türkiye yayın hakları ile ilgili anlaşmasını yenilemiş ve 14 ülkeye satışını gerçekleştirmeye başlamıştır.

Saran Medya, UEFA ile imzalamış olduğu dev anlaşmayla 2016 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2018 FIFA Dünya Kupası Eleme Maçları’nın Türkiye yayın haklarına sahip olmuştur.

Türk Milli Futbol Takımı`nın yurt içi ve yurt dışı yayın haklarının pazarlanmasına ek olarak, 250`den fazla Avrupa futbol kulübünün, 40 ulusal federasyonun ve “4 büyükler” dahil ülkemizdeki 12 futbol kulübünün dünya çapında yayın haklarına sahip olan Saran Medya, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme, UEFA Avrupa Ligi ön eleme, Diamond League, Wimbledon, ATP Master Series, Dünya ve Avrupa Voleybol şampiyonaları, HBO Boks Geceleri, MotoGP, F1 gibi dev spor organizasyonlarını ekranlara taşımaktadır.

Saran Medya; ESPN, spor programcılığı ve dünya çapındaki içerik dağıtımında öncü konumdaki medya şirketi IMG, İngiliz futbol ligi yayıncısı FAPL, dünyanın bir numaralı futbol pazarlama ajansı olan Sport5 gibi spor yayıncılığı ve içeriği alanında dünyada lider konumda olan birçok şirketin Türkiye temsilcisidir.