Saran Havacılık, Bell Helikopterleri’nin distribütörlüğünü yürütmenin yanı sıra, çeşitli alanlarda helikopter operasyonları yürütmektedir. Sektöre dair eğitim kurumları, yetişmiş insan kaynakları, bakım ve diğer altyapı konularında da yatırım yaparak ülkemizde sivil havacılık sektörünün gelişmesini sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

  • Distribütörlük
  • Hava Ambulansı Operasyonu
  • Helikopter Ulaştırma Hizmetleri
  • Lojistik

ABD’nin en büyük helikopter üreticisi ve dünyanın en büyük helikopter firması olan Bell Helicopter Textron’un helikopter satışı konusunda Türkiye distribütörlüğünü yürüten Saran Havacılık, Bell marka helikopterlerin, Ticari/Devlet Genel satışını gerçekleştirmektedir.
Helikopterin mucidi olarak bilenen Bell Aircraft, 1935 yılında kurulmuş ve dünyanın ilk ticari helikopter sertifikasını alan firma olmuştur. Teksas merkezli helikopter üreticisi Bell, dünya çapında 35.000’den fazla helikopter üretimi gerçekleştirerek günümüze kadar sektör liderliğini sürdürmüştür.
Saran Havacılık, 2012 yılında Türkiye’de yapılan yeni helikopter satışlarının yarısından fazlasını gerçekleştirmiştir.
Bell firmasının 2014 yılında hizmete sunduğu Bell 429 helikopterleri, ülkemizde de çok ilgi görmüş ve Türkiye ABD’den sonra dünyadaki en fazla Bell 429 filosuna sahip ülke konumuna gelmiştir.

Ayrıca Saran Havacılık 2017 yılından itibaren KKTC’inde Bell firmasının temsilciliğini de sürdürmeye başlamıştır.

Bell Helicopter Textron firmasının ürettiği helikopterlerin teknik bilgilere aşağıdaki linkler aracılığıyla ulaşabilirisiniz:


Bell 505 >>

Bell 206 L-4 >>

Bell 407 GXP >>

Bell 429 >>

Bell 412 EPI >>

Bell 525 >>                                 

Bell web sitesine ulaşmak için aşağıdaki link’i tıklayınız..

Saran Havacılığın, 2014 yılından itibaren temsilciliğini yaptığı Helitowcart firması, yüksek kaliteli ve yenilikçi çözümleri ile yerde helikopterleri çekmek ve manevra yapmak için gerekli ekipmanları ile birlikte üreten Montreal/Kanada menşeyli bir firmadır.

Bugün itibariyle 800’den fazla Helitowcart dünyada 60’dan fazla ülkede kullanılmaktadır. Helikopterleri yerde çekmenin yanısıra Helitowcart ayrıca helikopterler için sağlam, geniş bir aksesuar yelpazesi de sunmaktadır.


Helitowcar web sitesine ulaşmak için aşağıdaki link’i tıklayınız..

GÖKSAR: Hava Ambulans Operasyonu

T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesinde yürütülen hava ambulansı hizmetini, Ağustos 2013’te Saran Havacılık ile THK Gökçen Havacılık ortaklığında kurulan GÖKSAR firması üstlenmiştir.

Kamu sağlığı alanında dev bir adım olan ve Saran Havacılık’ın pilot ortak konumunda olduğu projede; Ankara, İstanbul, Erzurum, Diyarbakır, Antalya, İzmir, Trabzon, Adana, Afyon, Ankara, Bursa, Çanakkale, Kayseri, Konya, Samsun, Malatya ve Van’da ayrıca gerektiğinde yurt dışında da olmak üzere toplam 17 (+2 yedek) helikopter ile havadan hasta nakil operasyonu sağlanmaktadır.

Saran Havacılık ve THK Gökçen Havacılık ortaklığıyla Türkiye’de 17 farklı bölgede hayata geçirilen hava ambulansı hizmeti, kara yoluyla ulaşımın güç olduğu alanlarda gözlenen acil sağlık desteği gereksinimlerine, hızlı ve etkin destek sunmaktadır.

Acil Sağlık Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne bağlı 112 çağrı merkeziyle sağlanan entegrasyon sonucu, ambulans talebiyle gelen çağrılar en kısa sürede değerlendirilmekte ve birkaç dakika içinde hava ambulansı olay yerine gitmek üzere havalanmaktadır.

Ambulans helikopter operasyonunda Saran Havacılık’ın temel hedefi, teknolojinin sağladığı olanaklarla hızlı ve konforlu profesyonel sağlık destek hizmeti sunmaktır. Amaç, “HEMS operasyonu” olarak adlandırılan bu hizmetlerin tüm Türkiye’de yaygınlaştırılması, geliştirilmesi ve halkımıza yüksek teknolojiye sahip hava araçlarıyla dünya standartlarında sağlık hizmeti sunulmasıdır.

 

Saran Havacılık; herhangi bir tarifeye bağlı kalmaksızın hızlı, kolay ve güvenli ulaşım sağlayan helikopter kiralama hizmetinin yanı sıra, helikopter turları ve havadan film çekimi gibi hizmetler de sunmaktadır.

Saran Havacılık, “Lojistik Birimi” aracılığıyla helikopter işletmecileriyle iletişim kurarak  satış sonrası yedek parça desteğinin en üst düzeyde sunulmasını sağlar, bakım gereksinimlerinin giderilmesi ve  sorunların çözülmesi için onları uygun bakım merkezlerine yönlendirir.

Untitled Document