Dünyanın öncü medya şirketleriyle iş birliği yaparak birçok ulusal ve yerel televizyon kanalına içerik sunan Saran Medya, Türk medya sektörüne en fazla spor içeriği ulaştıran kurumdur. Saran Medya, birçok ulusal ve uluslararası spor karşılaşmasının, filmin, televizyon filminin ve dizinin ülkemizdeki yayın haklarına sahiptir.

  • Spor
  • Eğlence
  • Dijital Stüdyolar
  • Canlı Yayın ve Prodüksiyon
  • Reklam
  • S Sport

SPORUN OLDUĞU YERDE…

Saran Medya, ülkemizdeki ulusal, kablolu ve yerel televizyon kanallarında yayınlanan spor içeriğinin %50’sinden fazlasının yayın haklarına sahiptir ve bu alanda pazar lideri konumundadır.

Dünyanın spor alanındaki öncü firmalarının Türkiye temsilciliğini yapan Saran Medya, en çok ilgi gören Avrupa liglerinin yanı sıra Brezilya ve Arjantin ligleri gibi dünya futboluna yön veren pekçok ligin de ülkemizdeki yayın haklarını elinde bulundurmaktadır. Saran Medya, İngiltere Premier Lig’in Türkiye yayın hakları ile ilgili anlaşmasını yenilemiş ve 14 ülkeye satışını gerçekleştirmeye başlamıştır.

Saran Medya, UEFA ile imzalamış olduğu dev anlaşmayla 2016 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2018 FIFA Dünya Kupası Eleme Maçları’nın Türkiye yayın haklarına sahip olmuştur.

Türk Milli Futbol Takımı`nın yurt içi ve yurt dışı yayın haklarının pazarlanmasına ek olarak, 250`den fazla Avrupa futbol kulübünün, 40 ulusal federasyonun ve “4 büyükler” dahil ülkemizdeki 12 futbol kulübünün dünya çapında yayın haklarına sahip olan Saran Medya, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme, UEFA Avrupa Ligi ön eleme, Diamond League, Wimbledon, ATP Master Series, Dünya ve Avrupa Voleybol şampiyonaları, HBO Boks Geceleri, MotoGP, F1 gibi dev spor organizasyonlarını ekranlara taşımaktadır.

Saran Medya; ESPN, spor programcılığı ve dünya çapındaki içerik dağıtımında öncü konumdaki medya şirketi IMG, İngiliz futbol ligi yayıncısı FAPL,  dünyanın bir numaralı futbol pazarlama ajansı olan Sport5 gibi spor yayıncılığı ve içeriği alanında dünyada lider konumda olan birçok şirketin Türkiye temsilcisidir.

EĞLENCENİN OLDUĞU YERDE…

Saran Medya, ülkemizdeki görsel medyaya güç katmaktadır.

Ülkemizin en büyük yurt dışı kaynaklı program distribütörü olan Saran Medya, faaliyetlerine başladığı 1995 yılından beri Türk televizyonlarına yurtdışı kaynaklı program içeriği sağlamakta ve dünyanın en çok ilgi çeken yapımlarının ülkemizde de izlenmesine hizmet etmektedir.

Saran Medya ile eğlencenin dünya devi Warner Bros arasındaki anlaşma, en yüksek gişe hasılatı sahibi olan filmlerden en popüler televizyon dizilerine kadar uzanan yelpazedeki birçok yapımın Türk televizyonlarındaki tüm yayın haklarını kapsamaktadır. Aynı şekilde, Walt Disney Company, son yüzyıla damgasını vuran sihirli dünyasının en güçlü filmlerinin, dizilerinin ve çizgi filmlerinin yayın haklarını Türkiye’de ilk kez Saran Medya’ya vermiştir.

Son olarak, Paramount Studios ve MGM ile yaptığı anlaşma; Saran Medya’nın ülkemizin en büyük dış kaynaklı program distribütörü olma konumunu sağlamlaştırmıştır.

Dünyanın en önemli belgesel yapımcısı ve belgesel kanalları sahibi A&E Television Networks de Türkiye’de temsilci olarak Saran Medya’yı seçmiş, bu sayede 140 ülkede yayında olan “The History Channel”, Digitürk’te yayın hayatına başlamıştır.

Dünyada yakaladığı popülerliği ülkemizde de yakalayan Gotham, The Flash, Fargo, The Vikings, Person of Interest ve Supernatural gibi yabancı dizileri yerli televizyon kanallarına ulaştıran Saran Medya, ayrıca pek çok vizyon filminin de distribütörlüğünü üstlenmiş olup, çeşitli online ve offline platformlara satışını gerçekleştirmektedir.

Saran Medya; 2000’in üzerinde yabancı filmin, 5000 bölümün üzerinde yabancı dizinin ve 3000 bölümün üzerinde çizgi dizinin yayın haklarına sahiptir.

SDS

Yıllık iş hacmi 8.500 saatin üzerinde olan Saran Digital Studios (SDS); yurt içi ve yurt dışındaki birçok kuruluşa dublaj, altyazı, çeviri ve teknik hizmet sunmaktadır. 2010′da kurulan montaj departmanıyla hizmet alanını genişletmiş, uzman kadrosu ve teknik altyapısıyla sektörün bu alanında da etkin bir rol üstlenmiştir.

Deneyimli ve güçlü çevirmen kadrosuyla birçok dilde profesyonel çeviri hizmeti de veren SDS, ulusal ve uluslararası TV kanallarından, video dağıtıcılarından, PAY TV ve VOD platformlarından oluşan müşterilerinin gereksinimleri doğrultusunda dublaj ve altyazı dosyalarını her tür sisteme uygun formatta hazırlamaktadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde yayın yapan birçok televizyon kanalına, video dağıtıcısına ve dijital platforma hizmet veren SDS, dünyada profesyonellerin tercih ettiği Protools, Subtitle Plus, Avid Nitris Dx ve Final Cut Pro sistemlerini kullanmaktadır.

HD PROTEK

HD Protek, HD (High Definition – Yüksek Çözünürlük) teknolojisini kullanarak, canlı yayın ve prodüksiyon alanında hizmet veren bir Saran Medya markasıdır.

2008 yılında kurulmuş olan HD Protek, ülkemizde “Yüksek Çözünürlüklü Canlı Yayın Servisleri” alanında lider konumdadır.

16 kameralı HD canlı yayın aracını üreterek ülkemizde bir ilke imza atan HD Protek, ulusal ve uluslararası alandaki birçok platform ve organizasyonda SPORT5, Eurosport, EBU, Mediapro gibi dünya devleriyle işbirliği yapmaktadır.

Ülkemizde yapılan, FIFA’nın Dünya Kupası’ndan sonra en büyük organizasyonu olan U-20 World Cup canlı yayın çekimleri için HD Protek tercih edilmiştir.

HD Protek müşterileri arasında Digitürk, D Smart, TRT, ATV, NTV, STAR gibi Türkiye’nin en büyük yayın kuruluşları yer almaktadır.

 

ALEN

Alen, Saran Dış Yayıncılık’ın teknik altyapısını destekleyen markasıdır. 1992 yılında hizmete geçen ve televizyon yayıncılığı teknolojileri alanında faaliyet gösteren Alen, sektöre ses ve görüntü ekipmanları, film laboratuvarı ekipmanları, kamera destek sistemleri, helikopter çekim sistemleri ve spor analiz ürünleri sunmaktadır.

FUTBOLDA VE SAHA İÇİ REKLAMLARDA…

Saran Medya, saha içi reklam haklarının satışları ile Türk futbolunu desteklemeyi sürdürmektedir.  

1997 yılından bu yana Türkiye’deki futbol kulüpleri ile işbirliği içinde olan ve Türk futbolunu geliştirmeyi hedefleyen Saran Medya; Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Sivasspor, Eskişehirspor ve Kasımpaşaspor’un saha içi reklamlarının satış haklarına sahiptir.

Futbol takımlarımızı yurtdışında da destekleyen Saran Medya; Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yurtdışı karşılaşmalarının, Beşiktaş ve Trabzonspor’un hem yurt içi hem de yurt dışı karşılaşmalarının; Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarının, hazırlık maçlarının ve UEFA Kupası maçlarının saha içi reklam haklarına sahiptir.

A Milli Futbol Takımımızın Dünya Kupası ve Avrupa Kupası grup eleme maçları ile hazırlık karşılaşmalarındaki saha içi reklam alanlarının satış hakları da Saran Medya’ya aittir.

Saran Medya, dünyanın önde gelen liglerinde yaygın olarak kullanılan 3D (3 boyutlu) Halı, Portired, Adnetgoal ve Livead gibi reklam alanlarını ülkemize taşımış ve bu reklam alanlarının lisans temsilcisi olmuştur. Aynı zamanda, dünyanın sanal reklam teknolojileri lideri ORAD’ın ülkemizdeki tek temsilcisidir.

 

2017 yılında yayın hayatına başlayan S Sport Premium içeriğiyle ve kaliteli yayıncılık anlayışıyla, spor sevgisini toplumun geniş kesimlerine yaymayı hedeflemektedir.

S Sport’un geniş yayın yelpazesinde;

İngiltere Premier Ligi, NBA, FIBA Şampiyonlar Ligi, Formula 1 Grand Prix’leri, Moto GP, Rugby karşılaşmaları, FIS Snowboard, FIS Alpine, FIS Freestyle, Sumo Güreşi müsabakaları, Monster Jam gösterileri, BARCA TV ve AJAX TV yayınları, UFC müsabakaları ve ESPN’in hazırladığı spor belgeselleri yer alıyor.

Untitled Document