EN

Ne en güçlü ne de en zeki yatırımları yapan şirketler hayatta kalır; hayatta kalan şirketler, değişime en iyi adapte olanlardır.

Değerli iş ortaklarımız ve çalışma arkadaşlarım;

Türkiye’de özel TV kanallarının hızla artacağı ve bu doğrultuda içerik ihtiyacının da artacağını 1990’ların başında öngörmüştüm. Bu öngörü Saran Grubu’nun temellerini attı. 1990 yılında Türkiye’de spor yayıncılığına başlamak için iyi bir fikrimiz vardı. Ancak sadece fikir yeterli değildi. İstikrar, sürdürülebilirlik ve değişime adapte olmak da çok önemliydi.

Kurulduğumuz günden beri faaliyet gösterdiğimiz her sektörde başarılı ve öncü çalışmalara imza attık. Spordan medyaya; turizmden havacılık sektörüne 5 farklı alanda 33 şirketimiz, 3500’ün üzerinde çalışanımız, yatırımlarımız ve sosyal sorumluluk projelerimizle Türkiye’nin önde gelen gruplarından biri ve faaliyet gösterdiğimiz her alanda lider şirketlerden biri olduk.

Bugüne kadar birçok farklı sektörde yer alarak sahip olduğumuz deneyim ve bilgiyi ulaşabileceğimiz her alana taşıdık. Uluslararası arenada hep en iyi ve en yeniyi takip ettik.

DNA’mız gereği yapılmamış işleri yaptık. Hep söylerim; “Ne en güçlü ne de en zeki yatırımları yapan şirketler hayatta kalır; hayatta kalan şirketler, değişime en iyi adapte olanlardır”. Bu yüzden, bulunduğumuz sektörlerde aynı verimlilik ve karlılıkla hareket ederken, yeni fırsatları değerlendirme konusundaki aktif duruşumuza da devam edeceğiz.

Bugün geldiğimiz noktada sporun çok önemli bir rol oynadığını düşünüyorum. Spora olan ilgim bana odaklanmak, takım olabilmek, fedakârlık ve disiplin anlayışı kazandırdı. Vizyonum spor sayesinde genişledi ve girişimciliğe ilk adımımı da spor sektörüyle attım. Sporun bana kazandırdığı değerleri bugün kurucusu olduğum Saran Grubu’nda da görmek beni mutlu ediyor.

“Bugün geldiğimiz noktada sporun çok önemli bir rol oynadığını düşünüyorum.”

Bu yüzden sporun bize verdiklerini yine sporla topluma geri kazandırmayı önemli buluyorum. 2000 yılından bu yana başta Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında spor salonları açtık ve her yıl ayda 40 bin gencimiz bu spor salonlarından faydalanıyor.

“Yeni dönemde, bu alandaki yatırımlarımıza da devam edeceğiz.”

Biz Saran Grubu’nda başarıyı yarattığı değer ile ölçüyoruz. İşini iyi yapmanın kazançla değil, karakterle ilgili olduğuna inanıyoruz. Şu anda hem spor içeriği hem de medya içeriği konusunda Avrupa’nın en büyük 5 şirketinden biriyiz. Bu başarının yanı sıra, ekip arkadaşlarımızın birer lidere dönüştüğünü, mutlu insanlar olduğunu ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çalıştıklarını görmek de bizi gururlandırıyor.

“Unutmamalıyız ki; en mutlu insanlar her zaman her şeyin en iyisine sahip olan insanlar değildir. En mutlu insanlar, karşılarına çıkan güzel şeylerin değerini bilen insanlardır.”

İnanıyorum ki Saran Grubu sahip olduğu değerlerle birlikte, önümüzdeki dönemlerde de faaliyet gösterdiği alanlarda yepyeni başarılara imza atacak ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratacaktır. Grubumuzun kazandığı başarılarda emeği geçen tüm çalışanlarımıza, ortaklarımıza ve sosyal paydaşlarımıza; güvenleri, destekleri ve iş birliktelikleri için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,
Sadettin SARAN