EN

NEREDE OLURSANIZ OLUN YANINIZDAYIZ

Saran Havacılık, T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesinde yürütülen hava ambulansı hizmetini üstlenmek için 2013 yılında THK Gökçen Havacılık ile birlikte GÖKSAR firmasını kurdu.

Kamu sağlığı alanında dev bir adım olan ve Saran Havacılık’ın pilot ortak konumunda olduğu projede; Ankara, İstanbul, Erzurum, Diyarbakır, Antalya, İzmir, Trabzon, Adana, Afyon, Bursa, Çanakkale, Kayseri, Konya, Samsun, Malatya ve Van’da ayrıca gerektiğinde yurt dışında da olmak üzere toplam 17 (+2 yedek) helikopter ile havadan hasta nakil operasyonları sağlanıyor.

THK Gökçen Havacılık ortaklığıyla Türkiye’de 17 farklı bölgede hayata geçirilen hava ambulansı hizmeti sayesinde kara yoluyla ulaşımın güç olduğu alanlarda gözlenen acil sağlık desteği gereksinimlerine, hızlı ve etkin bir şekilde destek oluyor.

Saran Havacılık, Acil Sağlık Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne bağlı 112 çağrı merkeziyle sağlanan entegrasyon sonucu, ambulans talebiyle gelen çağrıları en kısa sürede değerlendiriyor ve birkaç dakika içinde hava ambulansı olay yerine hareket etmek üzere havalandırıyor.

Saran Havacılık ambulans helikopter operasyonuyla teknolojinin sağladığı en hızlı ve en konforlu, profesyonel sağlık destek hizmetini sunmayı hedefliyor. HEMS operasyonu olarak adlandırılan bu hizmetlerin tüm Türkiye’de yaygınlaştırılması, geliştirilmesi ve halkımıza yüksek teknolojiye sahip hava araçlarıyla dünya standartlarında sağlık hizmeti sunulması için çalışmalarına devam ediyor.