EN

TOPLUMLA BİRLİKTE, TOPLUM İÇİN…

Saran Grubu olarak, sosyal sorumluluk çalışmalarımızı ‘’Toplumla Birlikte, Toplum İçin’’ parolasıyla sürdürüyoruz. Sporun bize verdiklerini yine sporla topluma geri kazandırıyoruz. Sporla sağlanacak diyaloğun, uygarlıklar arasındaki farklılıkları çatışmaya değil, uzlaşmaya yönlendireceğini biliyoruz. Bu yüzden yaşadığımız topluma pozitif katkı sağlamak için çalışıyoruz.

Saran Grubu gibi tüm büyük şirketlerin bu bilinci görev edinmelerinin topluma büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz.Türkiye’de yer aldığımız 5 sektörde ülke ekonomisine üretim, yatırım, istihdam ve katma değer sağlamak için çalışıyoruz. Bilinçli ve sağlıklı bir nesil yetişmesine katkı sağlamak hedefiyle eğitim ve spor alanlarında kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları yürütüyoruz.

Bu çerçevede;

TOÇEV – 2023 Türkiye Depremi için Saran Fonu
Deprem bölgesindeki çocuklarımızın afet sonrası sağlıklı bireyler olarak yetişmesine destek olmak amacıyla TOÇEV iş birliğiyle çocuklarımızın geleceğini garanti altına almak için “2023 Türkiye Depremi için Saran Fonu” oluşturulmuştur.

Kırıkkale’de bir lise, iki ilköğretim okulu ve bir anaokulu yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim ettik.

Spordan kazandığımızı spor yoluyla topluma verme anlayışıyla 24 yılda tam 24 spor salonunu hizmete açtık. Bugün Kırıkkale, Tunceli, Ağrı-Doğubayazıt, Ağrı-Patnos, Ardahan, Hakkari-Çukurca, Van, Elazığ, Soma, Fethiye, Çanakkale ve İzmit gibi bölgelerde açtığımız spor salonlarında 40 bin çocuk spor yapıyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Anadolu’da yaşayan öğrenciler için 20 senedir “23 Nisan İstanbul Gezisi” düzenliyor ve ağırlıklı olarak doğu illerinden gelen 100 çocuğu, 3 gün boyunca İstanbul’da ağırlıyoruz.

Özel gereksinimli gençlerin topluma entegre olmalarını kolaylaştırmak ve topluma kazandırılmalarına destek olmak amacıyla “Engelsiz Kulaçlar” projesini hayata geçiriyor, düzenlediğimiz açık deniz yüzme yarışında gençlerle buluşuyoruz.

Anadolu Yakası Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, desteğimizle büyük başarılara imza atıyor. 2006-2007 sezonlarında alt liglerde şampiyon olan takım, 2008-2009 yılından itibaren TSB Süper Ligi’nde oynamaya hak kazandı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki milli takımlarımız, desteğimizle 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda 1 altın, 5 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 10 madalya kazanarak tarihi bir rekora imza attı.

2016 yılında Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ile birlikte Fethiye Ölü Deniz Açık Deniz Yüzme Şampiyonası Down Sendromlu ve Zihinsel Engelli Sporcular Yüzme Şenliği’ni düzenledik.

Hakkari’de gençlere yönelik Sinema Şark projesiyle sinema etkinlikleri düzenledik.

Covid 19 ile mücadele kapsamında, Sağlık Bakanlığı ve Kırıkkale esnafına destek olduk. Kırıkkale’de geçici olarak iş yerleri kapanan esnaf ve ihtiyaç sahibi 1200 aileye gıda paketi yardımında bulunduk. Ayrıca Cerrahpaşa Vakfı ve Çapa Vakfı’na ihtiyaç duydukları tıbbi malzemelerin alınması için bağış yaptık.

2019 yılından beri Aile Hukuku Derneği Başkanı Prof. Dr. Bahadır Erdem önderliğinde Çocuk Hakları Platformu tarafından hayata geçirilen İstismara Karşı Çocuk Gücü Projesi’ne katkı sağlıyor; Kırıkkale ve çevresindeki okullarda çocuklarımıza eğitim almasına destek oluyoruz.

Down sendromlu çocukların topluma kazandırılmasına katkı sağlamak için Türkiye Özel Sporcular Federasyonu ile birlikte çalışıyor ve federasyona bağlı çocukların haftada 1 gün kurucumuz Sadettin Saran ile spor yapmalarını sağlıyoruz.